Aikataulu

2017 syyskauden aikataulu

Syksyn ryhmät elokuun-joulukuun ajanjaksolla. Ryhmiä on lapsista aikuisiin.

Tästä linkistä pääset Klubisalin viikkokalenteriin.

Ilmoittaudu ryhmiin tästä.

Maanantai
19.00-19.40
Pihlajamäen ala-aste
Vakiotanssien kilparyhmä ED
Matti / Tea Kantola
Alkaa 4.9.2017
11.9.2017 ei harjoituksia!
Tilaa 7
Maanantai
19.40-20.20
Pihlajamäen ala-aste
Vakiotanssien practise
Matti / Tea Kantola
Alkaa 4.9.2017
11.9.2017 ei harjoituksia!
Tilaa 7
Maanantai
20.20-21.00
Pihlajamäen ala-aste
Vakiotanssien kilparyhmä CA
Matti / Tea Kantola
Alkaa 4.9.2017
11.9.2017 ei harjoituksia!
Tilaa rajoitetusti
Maanantai
19.00-20.30
Puistopolun peruskoulu
Alkeisryhmä 1, aikuiset ja nuoriso, aloittaa jatkoryhmä 1:n mukana
Sami Helenius
Alkaa 4.9.2017
Tilaa 6
Maanantai
19.00-20.30
Puistopolun peruskoulu
Jatkoryhmä 1, aikuiset ja nuoriso
Sami Helenius
Alkaa 4.9.2017
Tilaa 6
Maanantai
20.30-21.00
Vapaa harjoittelu Alkaa 4.9.2017
Maanantai
18.00-19.00
Klubisali
Alkeisryhmä 2, aikuiset ja nuoriso
Tero Liljamo ja Veera Korpinen
Alkaa 4.9.2017
Tilaa  8
Maanantai
19.00-20.00
Klubisali
Jatkoryhmä 3, aikuiset ja nuoriso
Tero Liljamo ja Veera Korpinen
Alkaa 4.9.2017
Tilaa 4
Maanantai
20.00-21.00
Klubisali
Lattariharjoitteet
Tero Liljamo
Alkaa 4.9.2017
Tilaa 4
Tiistai
17.00-18.00
Klubisali
Avoin practise, vuoroviikoin vak ja lat
Musiikit dj Tero 😉
Alkaa 5.9.2017 Lattareilla
Tiistai
18.00-19.00
Klubisali
Tanssitekniikka, latinalaistanssit ja vakiotanssit
Jaak Vainomaa
Alkaa 5.9.2017 Lattareilla
Tilaa rajoitetusti
Keskiviikko
18.00-19.00
Toivolan koulu
Latinalaistanssien kilparyhmä ED
Helena Ahti-Hallberg
Alkaa 6.9.2017
Tilaa 9
Keskiviikko
19.00-20.00
Toivolan koulu
Latinalaistanssien practise
Helena Ahti-Hallberg
Alkaa 6.9.2017
Keskiviikko
20.00-21.00
Toivolan koulu
Latinalaistanssien kilparyhmä CA
Helena Ahti-Hallberg
Alkaa 6.9.2017
Tilaa 4
Keskiviikko
18.00-19.00
Puistopolun peruskoulu
Vakiotekniikka
Mikko Koskelainen
Alkaa 6.9.2017
Tilaa 8
Keskiviikko
19.00-20.00
Puistopolun peruskoulu
Ohjattu harjoitus
Mikko Koskelainen
Alkaa 6.9.2017
Torstai
16.30-17.25
Klubisali
Lasten ja juniorien alkeisryhmä (ryhmä 1)
Ansku Bergström
Alkaa 24.8.2017
Tilaa 9
Torstai
17.30-18.25
Klubisali
Lasten ja juniorien jatkoryhmä (ryhmä 2), latinalaistanssit
Ansku Bergström
Alkaa 24.8.2017
Tilaa 2
Torstai
18.30-19.25
Klubisali
Lasten ja juniorien practise
Ansku Bergström
Alkaa 24.8.2017
Torstai
19.30-20.25
Klubisali
Lasten ja juniorien kilparyhmä (ryhmä 3), latinalaistanssit
Ansku Bergström
Alkaa 24.8.2017
Tilaa 10
Perjantai
17.00-17.55
Klubisali
Lasten ja juniorien jatkoryhmä (ryhmä 2), vakiotanssit
Sami Helenius
Alkaa 25.8.2017
Tilaa 2
Perjantai
18.00-18.55
Klubisali
Lasten ja juniorien practise
Sami Helenius
Alkaa 25.8.2017
Perjantai
19.00-19.55
Klubisali
Lasten ja juniorien kilparyhmä (ryhmä 3), vakiotanssit
Sami Helenius
Alkaa 25.8.2017
Tilaa 10
Sunnuntai
16.30-17.15
Klubisali
Lastentanssi 3-4v
Veera Korpinen
Alkaa 3.9.2017
Tilaa 4
Sunnuntai
17.30-18.15
Klubisali
Lastentanssi 5-6v
Veera Korpinen
Alkaa 3.9.2017
Tilaa 6
Sunnuntai
18.30-19.15
Klubisali
Ladies Only
Veera Korpinen
Alkaa 3.9.2017
Sunnuntai
19.30-20.20
Klubisali
Lihaskunto
Veera Korpinen
Alkaa 3.9.2017

2017 kesäkauden aikataulu

Kesän ryhmät toukokuun ja elokuun ajalla. Ryhmiä on lapsista aikuisiin sekä perheille.

Kesän ryhmät pidetään Starin Klubisalilla, Karakalliontie 10

Tästä linkistä pääset Klubisalin viikkokalenteriin.

Päivä Aika Paikka Ryhmä Valmentaja Lisätietoja
Maanantai 18.00-19.00 Klubisali Lattarikesä Tero Liljamo Kesällä 10 kertaa maanantaisin 8.5.-10.7.
Maanantai 18.00-19.00 Klubisali Lattarikesä, jatko Tero Liljamo Kesällä 5 kertaa maanantaisin 17.7.-14.8.
Tiistai Touko- ja elokuu 17.00-17.55 Klubisali Lasten kesä ryhmä 1 Veera Korpinen ja Tero Liljamo Joka kuukausi oma ryhmä touko-elokuu
Tiistai Touko- ja elokuu 18.00-18.55 Klubisali Aikuisten kesä ryhmä 1 Veera Korpinen ja Tero Liljamo Joka kuukausi oma ryhmä touko-elokuu
Tiistai Touko- ja elokuu 19.00-19.55 Klubisali Aikuisten kesä ryhmä 2 Veera Korpinen ja Tero Liljamo Joka kuukausi oma ryhmä touko-elokuu
Tiistai Touko- ja elokuu 20.00-20.55 Klubisali Aikuisten kesä ryhmä 3 Veera Korpinen ja Tero Liljamo Joka kuukausi oma ryhmä touko-elokuu
Keskiviikko Kesäkuu ja elokuu 17.00-18.00 Klubisali Anskun tekniikkaryhmä, lattarit Ansku Bergström 7.6., 14.6. ja 28.6 sekä 2.8., 9.8. ja 16.8.
Keskiviikko Kesäkuu ja elokuu 18.00-19.00 Klubisali Anskun treeni, lattarit Ansku Bergström 7.6., 14.6. ja 28.6 sekä 2.8., 9.8. ja 16.8. avoin kaikille lapset – aikuiset
Torstai Kesäkuu ja elokuu 17.00-18.00 Klubisali Samin tekniikkaryhmä, vakiot Sami Helenius 8.6., 15.6. ja 22.6 sekä 3.8., 10.8. ja 17.8.
Torstai Kesäkuu ja elokuu 18.00-19.00 Klubisali Samin treeni, vakiot Sami Helenius 8.6., 15.6. ja 22.6 sekä 3.8., 10.8. ja 17.8. avoin kaikille lapset – aikuiset
Sunnuntai 18.30 – 19.15 Klubisali Ladies Only Lattarit Veera Korpinen