Kilpailukalenteri

Päivämäärä Kilpailukutsu julkaistu Aikataulu julkaistu Kilpailu Seura La1 La2 Jun1 Jun2 Nuor Yleinen Sen1 Sen2 Sen3 Sen4
19.11.2017 sunnuntai Kilpailukutsu Aikataulu Seura Rolling, Vaasa L1 lek,E L2 lek,E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
25.11.2017 lauantai Kilpailukutsu GP VL Blue&White, Helsinki L1 L2 EK AvS 3+3 J1 O-> J2 Av VL, Av10T* NU Av VL YL Av VL, Av10T* S1 Av VL S2 <-O S3 <<-O S4 <<<-O
25.11.2017 lauantai Kilpailukutsu RS GP SwingTeam, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
26.11.2017 sunnuntai Kilpailukutsu Aluekilpailu Casino, Kauhajoki L1 lek,E,D L2 lek,E,D J1 E,D,C J2 E,D NU E,D YL E,D S1 E,D,C S2 E,D,C S3 E,D,C S4E,D
2.12.2017 lauantai Kilpailukutsu Seura Parketti, Hyvinkää L1 lek,E L2 lek,E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
3.12.2017 sunnuntai Kilpailukutsu Valtak La-Team, Lieto L1 D L2 D,C,AvS J1 C J2 D,B NU C,B-A YL D,B-A S1 C S2 D,C,B-A S3 D S4B-A
9.12.2017 lauantai Kilpailukutsu Valtak Dancing, Lahti L1 L2 D J1 J2 D,C,B NU C YL D,Cup C-A S1 C,B-A S2 D,Cup C-A S3 Cup C-A S4 D,Cup C-A
9.12.2017 lauantai Kilpailukutsu Aluekilpailu TelemarkTeam, OULU L1 Lek, E, D L2 Lek,E,D J1 E,D,C J2 E,D,C,B NU E,D,C,B YL E,D,B-A S1 E,D,C S2 E,D,C,B S3 E,D,B S4
10.12.2017 sunnuntai Kilpailukutsu Seura Tanssiklubi Star, Helsinki L1 lek,E L2 lek,E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4 E
13.1.2018 lauantai Seura TelemarkTeam, Oulu L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
14.1.2018 sunnuntai Seura Step, Tampere L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
20.1.2018 lauantai GP Spiral, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
27.1.2018 lauantai Kilpailukutsu Valtakunnallinen HaveStep, Hamina L1 D L2 D J1 D, C J2 C, B NU D, B YL D, C, B-A S1 C, B S2 C-A Cup S3 C-A Cup S4 C-A Cup
28.1.2018 sunnuntai Seura TKMaster, Helsinki L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
3.2.2018 lauantai Latin SM DanceLine, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
4.2.2018 sunnuntai Seura Pivotkerho, Hämeenlinna L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
10.2.2018 lauantai Aluekilpailu DSCOulu, Oulu L1 Lek, E L2 Lek,E,D J1 E,D J2 D,C,B NU E,D,C YL E,D,C,B-A S1 E,D,C S2 E,D S3 E,D S4E,D,B-A
11.2.2018 sunnuntai Aluekilpailu Tanssiklubi Star, Helsinki L1 Lek,E,D L2 Lek,E,C J1 E,D J2 E,D,C NU YL E,D,C S1 E,D,C S2 E,D,B-A10T S3 S4E,D,C,B-A
17.2.2018 lauantai Valtakunnallinen DanceWorld, Helsinki L1 L2 D J1 D,C J2 D,C10T,B NU B-A10T YL D,C-A Cup S1 D,C,B-A S2 D,C S3 C S4C,B-A
24.2.2018 lauantai Aluekilpailu Casamba, Kajaani L1 Lek,E L2 Lek,E,D J1 E,D,C J2 E,D,C NU E,D,C YL E,D,C S1 E,D S2 E,D,B-A S3 E,D,B S4E
25.2.2018 sunnuntai Aluekilpailu Fregolina, Kaarina L1 E L2 E,D J1 E,C J2 D,B NU B YL E,D,C,B-A S1 D,B S2 E,C S3 D,B S4C,B-A
2.3.2018 perjantai Finnish Open Championships TKMaster, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU YL WDSF Open 10-dance S1 S2 WDSF Open Std, WDSF S3 WDSF Open Std S4WDSF Open Std
3.3.2018 lauantai Finnish Open Championships TKMaster, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU YL WDSF PD Open Lat S1 S2 S3 S4
3.3.2018 lauantai Finnish Open Championships TKMaster, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU WDSF Open Std YL WDSF Grand Slam Std S1 WDSF Open Lat S2 S3 S4
4.3.2018 sunnuntai Finnish Open Championships TKMaster, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU YL WDSF PD Open Std S1 S2 S3 S4
4.3.2018 sunnuntai Finnish Open Championships TKMaster, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU WDSF Open Lat YL WDSF Grand Slam Lat S1 WDSF Open Std S2 S3 S4
10.3.2018 lauantai Aluekilpailu Nick-s, Lahti L1 lek,E,D L2 Lek,E,C J1 D,C J2 E,D NU C,B YL D,B S1 E,C S2 D,C S3 C,B-A S4D,C
11.3.2018 sunnuntai Seura La-Team, Lieto L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
17.3.2018 lauantai GP Swivel, Salo L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
18.3.2018 sunnuntai Seura Riihimäentk, Riihimäki L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
24.3.2018 lauantai Valtakunnallinen Cavalier, Järvenpää L1 D L2 D,C J1 D J2 D,C,B NU C,B-A YL D,C-A Cup S1 C S2 C-A Cup S3 C-A Cup S4C-A Cup
25.3.2018 sunnuntai Aluekilpailu Volta, Helsinki L1 E,D L2 E,C J1 D,C J2 D,B NU D,B YL B-A S1 C S2 S3 S4C,B-A
31.3.2018 lauantai Aluekilpailu Lockstep, Lohja L1 E,D L2 E,D,C J1 E,D J2 E,C NU E,C YL D,C S1 E,C S2 D,B S3 D,B-A S4E,D,B-A
7.4.2018 lauantai Vakio SM Tepika, Jyväskylä L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
8.4.2018 sunnuntai Seura Rolling, Vaasa L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
8.4.2018 sunnuntai Seura Blue&White, Helsinki L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
14.4.2018 lauantai Aluekilpailu Jokipata, Joensuu L1 Lek, E L2 Lek,E,D J1 E,D J2 E,D,C NU E,D,C YL E,D,C,B-A S1 E,D,C S2 E,D,C S3 D,C S4D
15.4.2018 sunnuntai Aluekilpailu DCDiamond, Turku L1 Lek, E L2 Lek, E,D,C J1 E,D J2 D,C10T,B NU D, B YL E,D,C,B-A S1 E,C S2 D,C S3 S4C
21.4.2018 lauantai Valtakunnallinen Parketti, Hyvinkää L1 D L2 C J1 D,C J2 D,C,B NU D,C YL D,C-A Cup S1 C,B-A S2 C S3 C S4C,B-A
22.4.2018 sunnuntai Seura Heinolantk, Heinola L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
28.4.2018 lauantai STUL sääntökokous L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
29.4.2018 sunnuntai STUL kevätkokous L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
5.5.2018 lauantai GP Casino, Kauhajoki L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
6.5.2018 sunnuntai Seura Cavalier, Järvenpää L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
10.5.2018 torstai Seura ja pyörätuoli J&V, Kuopio L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
12.5.2018 lauantai IKM Tanssidans, Kirkkonummi L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
13.5.2018 sunnuntai IKM Tanssidans, Kirkkonummi L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
19.5.2018 lauantai Valtakunnallinen Viuhka, Vaasa L1 D L2 D J1 D,C J2 D,B NU D,C,B-A YL D,C,B-A S1 D S2 D,C-A Cup S3 D,C-A Cup S4D,C-A Cup
20.5.2018 sunnuntai Aluekilpailu Dancing, Lahti L1 Lek, E L2 Lek, E,D J1 J2 E,D,C NU YL E,D,C S1 E S2 E,D,C S3 E,D,C,B-A S4B-A
26.5.2018 lauantai Kilpailukutsu Aluekilpailu TKMaster, Helsinki L1 lek,E,D L2 E,D,C J1 C J2 D,B NU YL E,C,B-A S1 E,D S2 E,C S3 C S4 B-A
25.8.2018 lauantai Valtakunnallinen Vakita, Vantaa L1 D L2 D,C J1 D,C J2 D,C NU YL D,C,B-A S1 D,C S2 D,C-A Cup S3 D,C-A Cup S4D,C-A Cup
1.9.2018 lauantai Aluekilpailu DanceLine, Tampere L1 lek,E,D L2 Lek,E,D,C J1 E,C,B10T J2 D,C10T,B10T NU B10T, YL E,D,B-A S1 S2 S3 S4
8.9.2018 lauantai GP TelemarkTeam, Oulu L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
9.9.2018 sunnuntai Seura Habanera, Espoo L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
15.9.2018 lauantai Aluekilpailu Tellus, Porvoo L1 L2 E,D J1 J2 E,D,C10T NU C YL E,D,B S1 B-A S2 D,C,B S3 C,B S4
16.9.2018 sunnuntai Aluekilpailu Spiral, Tampere L1 E L2 E J1 E,D J2 C,B NU YL E,D,C,B-A S1 C S2 E,D,C S3 D S4
22.9.2018 lauantai Valtakunnallinen Quickstep, Vihti L1 L2 J1 D J2 C NU D,C YL C-A Cup S1 D,C,B-A S2 D,C S3 D,C S4D,C,B-A
22.9.2018 lauantai Valtakunnallinen Quickstep, Vihti L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
23.9.2018 sunnuntai Seura Cavalier, Järvenpää L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
29.9.2018 lauantai Aluekilpailu La-Team, Lieto L1 E L2 E,D J1 C J2 E,D,B NU C YL E,D,C,B-A S1 S2 E,D,C,B S3 E,C S4D,B-A
30.9.2018 sunnuntai Aluekilpailu Tanssidans, Kirkkonummi L1 Lek,E,D L2 Lek,E,C J1 D,C J2 E,C,B NU YL E,D,C,B-A S1 S2 E,D,C S3 D,C S4E
6.10.2018 lauantai Aluekilpailu Tepika, Jyväskylä L1 E L2 E,D J1 E J2 E,D,C,B NU D,C YL E,D S1 E,D,C S2 E,D,C,B-A S3 S4
7.10.2018 sunnuntai Aluekilpailu Pivotkerho, Hämeenlinna L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
7.10.2018 sunnuntai Aluekilpailu Pivotkerho, Hämeenlinna L1 Lek, E L2 Lek,E,D J1 E,C,B J2 D,C NU YL E,D,C S1 E S2 E,D S3 C S4B-A
13.10.2018 lauantai 10T SM Hyrrät, Kotka L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
14.10.2018 sunnuntai 10T SM Hyrrät, Kotka L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
20.10.2018 lauantai Helsinki Open Dance Sport Festival DanceWorld, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU WDSF Open Std YL WDSF Open Lat S1 WDSF Open Std S2 WDSF Open Lat S3 S4WDSF Open Std
21.10.2018 sunnuntai Helsinki Open Dance Sport Festival DanceWorld, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU WDSF Open Lat YL WDSF Open Std S1 WDSF Open Lat S2 WDSF Open Std S3 WDSF Open Std S4
27.10.2018 lauantai Valtakunnallinen Lappeenr.tu, Lappeenranta L1 D L2 D,C,Avs J1 C10T J2 D,B NU C YL D,C,B-A S1 D,C,B-A S2 D,C-A Cup S3 D,C-A Cup S4D,C-A Cup
28.10.2018 sunnuntai Seura Fregolina, Kaarina L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
3.11.2018 lauantai GP Bolero, Turku L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
4.11.2018 sunnuntai Aluekilpailu Step, Tampere L1 E,D L2 E,D J1 D,C J2 D NU B-A YL E,D,C S1 E,D S2 E,C S3 S4B-A
10.11.2018 lauantai STUL sääntökokous L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
11.11.2018 sunnuntai STUL syyskokous L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
17.11.2018 lauantai Valtakunnallinen Botafogo, Seinäjoki L1 D L2 D,C J1 D,C,B J2 D,C10T,B NU D,C,B-A YL D,C-A Cup S1 D,B-A S2 D,C S3 D,C S4C,B-A
18.11.2018 sunnuntai Aluekilpailu OikeaRytmi, Pori L1 Lek, E L2 Lek, E,D,C J1 D,C J2 E,B NU E,D,C YL E,D,C,B-A S1 E,D,C S2 E,C S3 S4E,D,C,B-A
24.11.2018 lauantai Aluekilpailu Rolling, Vaasa L1 Lek,E,D L2 Lek, E,D,C J1 E,D,C10T J2 E,D,C,B NU E,D YL E,D,C S1 E,D,C,B-A S2 E,D,B S3 E,D S4E,D
25.11.2018 sunnuntai Seura Parketti, Hyvinkää L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
1.12.2018 lauantai GP Blue&White, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
8.12.2018 lauantai Valtakunnallinen MiUrTa, Mikkeli L1 D L2 D J1 D,C J2 D,C,B NU D,C,B-A YL D,C-A Cup S1 D,C S2 D S3 D S4D
1.1.2019 tiistai Latin SM Botafogo, Seinäjoki L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai GP HaveStep, Hamina L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai GP Vakita, Vantaa L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai Vakio SM MiUrTa, Mikkeli L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai GP Spiral, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai GP Step, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai IKM TKMaster, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai GP Rolling, Vaasa L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai GP TelemarkTeam, Oulu L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai 10T SM Blue&White, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
1.1.2019 tiistai GP DSCOulu, Oulu L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4

Kilpailu-sarakkeen värit :
- valkoinen, ilmoittautumispäivää ei ole julkaistu
- vihreä, ilmoittautuminen on avoinna
- keltainen, ilmoittautuminen päättyy tänään (19.11.2017)
- punainen, ilmoittautuminen on päättynyt, jälki-ilmoittautuminen saattaa olla mahdollista

Av = Avoin taitoluokka
V = Vakiotanssikilpailu
L = Latinalaistanssikilpailu
VL = Erilliset vakio- ja latinalaistanssikilpailut
10T = 10-tanssikilpailu
Vrs = V Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
Lrs = L Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
10Trs = 10T Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
VLp = VL valtakunnallinen pistekilpailu GP-kilpailutapahtuman yhteydessä

O-> = Osallistumisoikeus yhtä ylempään ikäsarjaan
<-O = Osallistumisoikeus yhtä alempaan ikäsarjaan
<<-O = Osallistumisoikeus yhtä tai kahta alempaan ikäsarjaan
<<<-O = Osallistumisoikeus yhtä, kahta tai kolmea alempaan ikäsarjaan
/ = Vaihtoehtoinen osallistumisoikeus
+ = Lisäksi osallistumisoikeus

Xvak = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain vakiotanssit
Xlat = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain latinalaistanssit

ek = Erilliskilpailu

lek: = Lasten erilliskilpailut:
= MMX2, MuksuMix 2, Lapsi 1, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= MMX4, MuksuMix 4, Lapsi 1, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= TT2, Tanssitähti 2, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)
= TT4, Tanssitähti 4, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)