Aikataulu

2018 kevätkauden aikataulu

Kevään valmennukset tammikuun-toukokuun ajalla.

Valmennukset alkavat viikolla 2, maanantaina 8.1.2018

Ilmoittaudu ryhmiin tästä.

Maanantai
18.30-19.20
Meilahden yläaste
Vakiotanssien kilparyhmä ED
Matti / Tea Kantola
Ei harjoituksia : 2.4. , 30.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 7.5.2018

Maanantai
19.20-20.10
Meilahden yläaste
Vakiotanssien practise
Matti / Tea Kantola
Ei harjoituksia : 2.4. , 30.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 7.5.2018

Maanantai
20.10-21.00
Meilahden yläaste
Vakiotanssien kilparyhmä CA
Matti / Tea Kantola
Ei harjoituksia : 2.4. , 30.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 7.5.2018

Maanantai
19.00-20.30
Puistopolun peruskoulu
Alkeisryhmä 1, aikuiset ja nuoriso
Sami Helenius
Ei harjoituksia : 2.4. , 30.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 14.5.2018

Maanantai
20.30-21.00
Puistopolun peruskoulu
Vapaaharjoittelu
Ei harjoituksia : 2.4. , 30.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 14.5.2018

Maanantai
17.00-18.00
Klubisali
Alkeisryhmä Lapsille
Veera Korpinen
Ei harjoituksia : 2.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 30.4.2018

Maanantai
17.00-18.00
Klubisali
Alkeisryhmä 2, aikuiset ja nuoriso
Tero Liljamo
Ei harjoituksia : 2.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 30.4.2018

Maanantai
18.00-19.00
Klubisali
Tanssiurheilun jatkoryhmä 1
Veera Korpinen / Tero Liljamo
Ei harjoituksia : 2.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 30.4.2018

Maanantai
19.00-20.00
Klubisali
Tanssiurheilun jatkoryhmä 3
Veera Korpinen / Tero Liljamo
Ei harjoituksia : 2.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 30.4.2018

Maanantai
20.00-21.00
Klubisali
Lattariharjoitteet
Tero Liljamo
Ei harjoituksia : 2.4.
Alkaa 8.1.2018

Päättyy 30.4.2018

Tiistai
17.00-18.00
Klubisali
Avoin practise , vuoroviikoin vakiot ja lattarit
Dj , Tero Liljamo
Alkaa 9.1.2018

Päättyy 1.5.2018

Tiistai
18.00-19.00
Klubisali
Tanssitekniikka, vuoroviikoin vakiot ja lattarit
Jaak Vainomaa, 9.1.2018 Aloitetaan vakioilla!
Ei harjoituksia : 1.5.
Alkaa 9.1.2018

Päättyy 22.5.2018

Keskiviikko
18.00-19.00
Toivolan koulu
Latinalaistanssien kilparyhmä ED
Helena Ahti-Hallberg
Ei harjoituksia :
Alkaa 10.1.2018

Päättyy 25.4.2018

Keskiviikko
19.00-20.00
Toivolan koulu
Latinalaistanssien practise
Helena Ahti-Hallberg
Ei harjoituksia :
Alkaa 10.1.2018

Päättyy 25.4.2018

Keskiviikko
20.00-21.00
Toivolan koulu
Latinalaistanssien kilparyhmä CA
Helena Ahti-Hallberg
Ei harjoituksia :
Alkaa 10.1.2018

Päättyy 25.4.2018

Keskiviikko
14.00-15.00
Klubisali
Seniorit , ryhmä 1
Veera Korpinen
Ei harjoituksia :
Alkaa 10.1.2018

Päättyy 25.4.2018

Keskiviikko
15.00-16.00
Klubisali
Seniorit , ryhmä 2
Veera Korpinen
Ei harjoituksia :
Alkaa 10.1.2018

Päättyy 25.4.2018

Keskiviikko
16.00-17.00
Klubisali
Lasten alkeiskurssi kilpatanssi, 5-10v
Veera Korpinen
Ei harjoituksia :
Alkaa 10.1.2018

Päättyy 25.4.2018

Keskiviikko
17.00-18.00
Klubisali
Nuorison alkeiskurssi
Veera Korpinen
Ei harjoituksia :
Alkaa 10.1.2018

Päättyy 25.4.2018

Torstai
18.00-19.00
Porolahti
Tanssiurheilun jatkoryhmä 2
Mikko koskelainen
Ei harjoituksia : 29.3.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 3.5.2018

Torstai
19.00-20.00
Porolahti
Ohjattu harjoittelu
Mikko koskelainen
Ei harjoituksia : 29.3.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 3.5.2018

Torstai
20.00-21.00
Porolahti
Vakiotanssitekniikka
Mikko Koskelainen
Ei harjoituksia : 29.3.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 3.5.2018

Torstai
16.30-17.30
Klubisali
Lasten ja juniorien alkeisryhmä (ryhmä 1)
Ansku Bergström
Ei harjoituksia : 5.4. , 10.5.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 17.5.2018

Torstai
17.30-18.15
Klubisali
Lasten ja juniorien jatkoryhmä (ryhmä 2), latinalaistanssit
Ansku Bergström
Ei harjoituksia : 5.4. , 10.5.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 17.5.2018

Torstai
18.15-19.00
Klubisali
Lasten ja juniorien practise
Ansku Bergström
Ei harjoituksia : 5.4. , 10.5.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 17.5.2018

Torstai
19.00-20.45
Klubisali
Lasten ja juniorien kilparyhmä (ryhmä 4), latinalaistanssit
Ansku Bergström
Ei harjoituksia : 5.4. , 10.5.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 17.5.2018

Torstai
19.45-20.30
Klubisali
Lasten ja juniorien kilparyhmä (ryhmä 6), latinalaistanssit
Ansku Bergström
Ei harjoituksia : 5.4. , 10.5.
Alkaa 11.1.2018

Päättyy 17.5.2018

Perjantai
17.00-17.45
Klubisali
Lasten ja juniorien jatkoryhmä (ryhmä 3), vakiotanssit
Sami Helenius
Ei harjoituksia : 30.3. , 11.5.
Alkaa 12.1.2018

Päättyy 18.5.2018

Perjantai
17.45-18.30
Klubisali
Lasten ja juniorien kilparyhmä (ryhmä 5), vakiotanssit
Sami Helenius
Ei harjoituksia : 30.3. , 11.5.
Alkaa 12.1.2018

Päättyy 18.5.2018

Perjantai
18.30-19.15
Klubisali
Lasten ja juniorien practise
Sami Helenius
Ei harjoituksia : 30.3. , 11.5.
Alkaa 12.1.2018

Päättyy 18.5.2018

Perjantai
19.15-20.00
Klubisali
Lasten ja juniorien kilparyhmä (ryhmä 7), vakiotanssit
Sami Helenius
Ei harjoituksia : 30.3. , 11.5.
Alkaa 12.1.2018

Päättyy 18.5.2018

Sunnuntai
15.00-16.00
Klubisali
Nuorison Show
Veera Korpinen
Ei harjoituksia : 1.4.
Alkaa 21.1.2018

Päättyy 6.5.2018

Sunnuntai
16.00-16.45
Klubisali
Lastentanssi , Naperot 3-4v
Veera Korpinen
Ei harjoituksia : 1.4.
Alkaa 21.1.2018

Päättyy 6.5.2018

Sunnuntai
16.45-17.30
Klubisali
Lastentanssi , Tenavat 5-6v
Veera Korpinen
Ei harjoituksia : 1.4.
Alkaa 21.1.2018

Päättyy 6.5.2018

Sunnuntai
17.30-18.30
Klubisali
Lastentanssi , 6-10v kilpatanssi
Veera Korpinen
Ei harjoituksia : 1.4.
Alkaa 21.1.2018

Päättyy 6.5.2018

Sunnuntai
18.30-19.20
Klubisali
Ladies Only
Veera Korpinen
Ei harjoituksia : 1.4.
Alkaa 21.1.2018

Päättyy 6.5.2018

Sunnuntai
19.20-20.00
Klubisali
Kunto , Lihaskunto
Veera Korpinen
Ei harjoituksia : 1.4.
Alkaa 21.1.2018

Päättyy 6.5.2018