Kilpailukalenteri

Kilpailukalenteri on uudistettu vastaamaan liiton uuden kalenterijärjestelmän tietoja, Starin kilpailijoiden kilpailuilmoittautumiset ennen 24.3.2019 järjestettäviin kilpailuihin Marcolle. Kilpailukalenterin päivityshälytykset on tilattavissa omaan sähköpostiin jäsensivulta.

Kalenteriin päivitetään pääsääntöisesti vain kilpatanssi ja tanssiurheilukilpailu -tyyppiset tapahtumat.

Päivämäärä Ilmoittautuminen Kilpailun tyyppi ja järjestäjä Erillisluokat Lapsiluokat Junioriluokat Nuoriso Yleinen Senioriluokat
31.08.2019
lauantai
Valtakunnallinen, Star, Helsinki
Tanssiklubi Star ry
L2 D C J1 C B
J2 D C
Nu C B Yl D C-A S1 C B A
S2 C-A
S3 C-A
S4 C-A
07.09.2019
lauantai
01.06.2019 - 24.08.2019 Aktia Cup III GP, Vakita, Vantaa
Vantaan Kilpatanssijat ry
Erilliskilpailu J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
S3 C-A
08.09.2019
sunnuntai
Seura, DCDiamond, Turku
DC Diamond ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
14.09.2019
lauantai
Seurakilpailut
Cavalier ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
21.09.2019
lauantai
01.08.2019 - 04.09.2019 Valtakunnallinen, Fregolina, Kaarina
Tanssiurheiluseura Fregolina ry
L2 D C J1 C B
J2 B
Nu C B-A Yl D C-A S1 C B
S2 D C B-A
S3 C B-A
S4 C B-A
22.09.2019
sunnuntai
22.07.2019 - 01.09.2019 Seura, Botafogo, Seinäjoki
Botafogo ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D C
J2 E D C
Nu E D C Yl E D S1 E D
S2 E D C
S3 E D
S4 E D
28.09.2019
lauantai
FDO: Aikuiset 2 & 3 IKM 2019
Järvenpää, Suomi
29.09.2019
sunnuntai
Seura, Pivotkerho, Hämeenlinna
Hämeenlinnan Seudun Pivotkerho r.y.
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
05.10.2019
lauantai
SM, Blue&White, Helsinki
Tanssiurheiluseura Blue & White ry
L2 Avs J1 Av
J2 Av
Nu Av Yl Av S1 Av
12.10.2019
lauantai
Valtakunnallinen, OikeaRytmi, Pori
Oikea Rytmi ry
L1 D
L2 E C
J1 C
J2 C B
Nu C B-A Yl E C B-A S1 C B-A
S2 C-A
S3 C-A
S4 C-A
13.10.2019
sunnuntai
Seura, DSCOulu, Oulu
Dance Sport Club, DSC Oulu ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
19.10.2019
lauantai
RS GP, SwingTeam, Tampere
Tanssiseura Swing Team ry
26.10.2019
lauantai
GP, Tampere
DanceLine ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
27.10.2019
sunnuntai
Seura, Quickstep, Vihti
Vihdin Quickstep r.y.
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
09.11.2019
lauantai
GP, HaveStep, Hamina
Haminan-Vehkalahden Tanssiurheiluseura HaVe Step ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
10.11.2019
sunnuntai
Seura, TelemarkTeam, Oulu
Telemark Team ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
16.11.2019
lauantai
Valtakunnallinen, Jokipata, Joensuu
Jokipata r.y.
L1 E D
L2 E D C
J1 C
J2 D C B
Nu C B-A Yl D C B-A S1 D C B-A
S2 D C A
S3 C B
S4 C B-A
16.11.2019
lauantai
RS GP, Terpsikerho, Kouvola
Tanssiseura Kouvolan Terpsikerho ry
17.11.2019
sunnuntai
Seura, La'Team, Lieto
Lá Team ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
30.11.2019
lauantai
Valtakunnallinen, Bolero, Turku
Tanssiurheiluseura Bolero ry
J1 C B
J2 C B
Nu C B A Yl D C-A S1 C B A
S2 C-A
S3 C-A
S4 C-A
07.12.2019
lauantai
GP, TelemarkTeam, Oulu
Telemark Team ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
08.12.2019
sunnuntai
Seura, Spiral, Tampere
Tanssiseura Spiral ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D

Kilpailu-sarakkeen värit :
- valkoinen, ilmoittautumispäivää ei ole julkaistu
- vihreä, ilmoittautuminen on avoinna
- keltainen, ilmoittautuminen päättyy tänään (27.6.2019)
- punainen, ilmoittautuminen on päättynyt, jälki-ilmoittautuminen saattaa olla mahdollista

Av = Avoin taitoluokka
V = Vakiotanssikilpailu
L = Latinalaistanssikilpailu
VL = Erilliset vakio- ja latinalaistanssikilpailut
10T = 10-tanssikilpailu
Vrs = V Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
Lrs = L Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
10Trs = 10T Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
VLp = VL valtakunnallinen pistekilpailu GP-kilpailutapahtuman yhteydessä

O-> = Osallistumisoikeus yhtä ylempään ikäsarjaan
<-O = Osallistumisoikeus yhtä alempaan ikäsarjaan
<<-O = Osallistumisoikeus yhtä tai kahta alempaan ikäsarjaan
<<<-O = Osallistumisoikeus yhtä, kahta tai kolmea alempaan ikäsarjaan
/ = Vaihtoehtoinen osallistumisoikeus
+ = Lisäksi osallistumisoikeus

Xvak = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain vakiotanssit
Xlat = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain latinalaistanssit

ek = Erilliskilpailu

lek: = Lasten erilliskilpailut:
= MMX2, MuksuMix 2, Lapsi 1, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= MMX4, MuksuMix 4, Lapsi 1, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= TT2, Tanssitähti 2, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)
= TT4, Tanssitähti 4, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)