Kilpailukalenteri

Päivämäärä Kilpailu Seura La1 La2 Jun1 Jun2 Nuor Yleinen Sen1 Sen2 Sen3 Sen4
28.4.2018 lauantai STUL sääntökokous

L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
29.4.2018 sunnuntai STUL kevätkokous

L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
5.5.2018 lauantai GP
Kilpailukutsu
Casino, Kauhajoki L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TL NU Av VL+Av10TF YL Av VL+Av10TL S1 Av VL+Av10TF S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
5.5.2018 lauantai RS SM
Kilpailukutsu
Comets, Helsinki L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
6.5.2018 sunnuntai Seura
Kilpailukutsu
Cavalier, Järvenpää L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
10.5.2018 torstai Seura ja pyörätuoli
Kilpailukutsu
J&V, Kuopio L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
10.5.2018 torstai Seura
Kilpailukutsu
Step, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
12.5.2018 lauantai IKM
Kilpailukutsu
Tanssidans, Kirkkonummi L1 E-D L2 E-C J1 Av VL J2 10T Rs NU Av L Rs, Alle 21v SM YL Av L Rs S1 S2 Av SM V S3 Av SM V S4
13.5.2018 sunnuntai IKM
Kilpailukutsu
Tanssidans, Kirkkonummi L1 L1+L2 joukkue L2 SM kilpailu J1 J1+J2 joukkue J2 kilpailu NU Av V Rs, Alle 21v SM YL Av V Rs S1 Av VL Rs S2 Av SM L S3 Av SM L S4 Av VL SM
19.5.2018 lauantai Valtakunnallinen
Kilpailukutsu
TelemarkTeam, Oulu L1 D L2 E,D J1 D,C J2 E,D,B NU D,C,B-A YL E,D,C,B-A S1 D S2 E,D,C-A Cup S3 D,C-A Cup S4 D,C-A Cup
20.5.2018 sunnuntai Aluekilpailu
Kilpailukutsu
Dancing, Lahti L1 Lek, E L2 Lek, E,D J1 J2 E,D,C NU YL E,D,C S1 E S2 E,D,C S3 E,D,C,B-A S4 B-A
26.5.2018 lauantai Aluekilpailu
Kilpailukutsu
TKMaster, Helsinki L1 lek,E,D L2 E,D,C J1 C J2 D,B NU YL E,C,B-A S1 E,D S2 E,C S3 C S4 B-A
25.8.2018 lauantai Valtakunnallinen
Kilpailukutsu
Vakita, Vantaa L1 D L2 D,C J1 D,C J2 D,C NU YL D,C,B-A S1 D,C S2 D,C-A Cup S3 D,C-A Cup S4 D,C-A Cup
1.9.2018 lauantai Aluekilpailu

DanceLine, Tampere L1 lek,E,D L2 Lek,E,D,C J1 E,C,B10T J2 D,C10T,B10T NU B10T, YL E,D,B-A S1 S2 S3 S4
8.9.2018 lauantai GP

Viuhka, Vaasa L1 L2 Avs J1 O-> J2 Av VL+Av10TF NU Av VL+Av10TL YL Av VL+Av10TF S1 Av VL+Av10TL S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
9.9.2018 sunnuntai Seura

Habanera, Espoo L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
15.9.2018 lauantai Aluekilpailu

Tellus, Porvoo L1 L2 E,D J1 J2 E,D,C10T NU C YL E,D,B S1 B-A S2 D,C,B S3 C,B S4
16.9.2018 sunnuntai Aluekilpailu

Spiral, Tampere L1 E L2 E J1 E,D J2 C,B NU YL E,D,C,B-A S1 C S2 E,D,C S3 D S4
22.9.2018 lauantai Valtakunnallinen

Quickstep, Vihti L1 L2 J1 D J2 C NU D,C YL C-A Cup S1 D,C,B-A S2 D,C S3 D,C S4D,C,B-A
22.9.2018 lauantai Valtakunnallinen

Quickstep, Vihti L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
23.9.2018 sunnuntai Seura

Cavalier, Järvenpää L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
29.9.2018 lauantai Aluekilpailu

La-Team, Lieto L1 E L2 E,D J1 C J2 E,D,B NU C YL E,D,C,B-A S1 S2 E,D,C,B S3 E,C S4D,B-A
30.9.2018 sunnuntai Aluekilpailu

Tanssidans, Kirkkonummi L1 Lek,E,D L2 Lek,E,C J1 D,C J2 E,C,B NU YL E,D,C,B-A S1 S2 E,D,C S3 D,C S4E
6.10.2018 lauantai Aluekilpailu

Tepika, Jyväskylä L1 E L2 E,D J1 E J2 E,D,C,B NU D,C YL E,D S1 E,D,C S2 E,D,C,B-A S3 S4
7.10.2018 sunnuntai Aluekilpailu

Pivotkerho, Hämeenlinna L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
7.10.2018 sunnuntai Aluekilpailu

Pivotkerho, Hämeenlinna L1 Lek, E L2 Lek,E,D J1 E,C,B J2 D,C NU YL E,D,C S1 E S2 E,D S3 C S4B-A
13.10.2018 lauantai 10T SM

Hyrrät, Kotka L1 L2 Avs J1 Av10T J2 Av10T NU Nu - S4 jouk YL kue SM S1 Av 10T S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
14.10.2018 sunnuntai 10T SM

Hyrrät, Kotka L1 L2 J1 J1 + J2 jouk J2 kue SM NU Av 10T YL Av 10T S1 S2 S3 S4
20.10.2018 lauantai Helsinki Open Dance Sport Festival

DanceWorld, Helsinki L1 L2 FDSF Juv 1+2 Open La J1 FDSF Open Lat J2 FDSF Open Std NU WDSF Open Std YL WDSF Open Lat S1 WDSF Open Std S2 WDSF Open Lat S3 WDSF Open Lat S4WDSF Open Std
20.10.2018 lauantai RS GP

RockingFlames, Valkeakoski L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
21.10.2018 sunnuntai Helsinki Open Dance Sport Festival

DanceWorld, Helsinki L1 L2 FDSF Juv 1+2 Open St J1 FDSF Open Std J2 FDSF Open Lat NU WDSF Open Lat YL WDSF Open Std S1 WDSF Open Lat S2 WDSF Open Std S3 WDSF Open Std S4
28.10.2018 sunnuntai Valtakunnallinen

Lappeenr.tu, Lappeenranta L1 D L2 D,C,Avs J1 C10T J2 D,B NU C YL D,C,B-A S1 D,C,B-A S2 D,C-A Cup S3 D,C-A Cup S4D,C-A Cup
28.10.2018 sunnuntai Seura

Fregolina, Kaarina L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
3.11.2018 lauantai GP

Bolero, Turku L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TL NU Av VL+Av10TF YL Av VL+Av10TL S1 Av VL+Av10TF S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
4.11.2018 sunnuntai Aluekilpailu

Step, Tampere L1 E,D L2 E,D J1 D,C J2 D NU B-A YL E,D,C S1 E,D S2 E,C S3 S4B-A
10.11.2018 lauantai STUL sääntökokous

L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
11.11.2018 sunnuntai STUL syyskokous

L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
17.11.2018 lauantai Valtakunnallinen

Botafogo, Seinäjoki L1 D L2 D,C J1 D,C,B J2 D,C10T,B NU D,C,B-A YL D,C-A Cup S1 D,B-A S2 D S3 D S4C,B-A
18.11.2018 sunnuntai Aluekilpailu

OikeaRytmi, Pori L1 E L2 E J1 E,D,C J2 E,D,C NU E YL E,D,C S1 E S2 E,D,B S3 E,B-A S4C,B-A
24.11.2018 lauantai Aluekilpailu

Rolling, Vaasa L1 Lek,E,D L2 Lek, E,D,C J1 E,D,C10T J2 E,D,C,B NU E,D YL E,D,C S1 E,D,C,B-A S2 E,D,B S3 E,D S4E,D
24.11.2018 lauantai RS GP

SwingTeam, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
25.11.2018 sunnuntai Seura

Parketti, Hyvinkää L1 Lek, E L2 Lek, E J1 E J2 E NU E YL E S1 E S2 E S3 E S4E
1.12.2018 lauantai GP

Blue&White, Helsinki L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TF NU Av VL+Av10TL YL Av VL+Av10TF S1 Av VL+Av10TL S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
8.12.2018 lauantai Valtakunnallinen

MiUrTa, Mikkeli L1 D L2 D J1 D,C J2 D,C,B NU D,C,B-A YL D,C-A Cup S1 D,C,B-A S2 D, C-A Cup S3 D, C-A Cup S4D, C-A Cup
15.12.2018 lauantai Seura

Spiral, Tampere L1 L2 J1 J2 NU YL S1 S2 S3 S4
19.1.2019 lauantai GP

Spiral, Tampere L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TL NU Av VL+Av10TF YL Av VL+Av10TL S1 Av VL+Av10TF S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
2.2.2019 lauantai Latin SM

Botafogo, Seinäjoki L1 L2 J1 O-> J2 Av L NU Av L YL Av L S1 Av L S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
2.3.2019 lauantai GP

Rolling, Vaasa L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TF NU Av VL+Av10TL YL Av VL+Av10TF S1 Av VL+Av10TL S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
13.4.2019 lauantai Vakio SM

MiUrTa, Mikkeli L1 L2 J1 O-> J2 Av V NU Av V YL Av V S1 Av V S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
4.5.2019 lauantai GP

DSCOulu, Oulu L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TL NU Av VL+Av10TF YL Av VL+Av10TL S1 Av VL+Av10TF S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
18.5.2019 lauantai IKM

TKMaster, Helsinki L1 E-D L2 E-C J1 Av VL J2 10T Rs NU Av L Rs, alle 21v. L YL Av L Rs, alle 21v. L S1 S2 Av SM V S3 Av SM V S4
19.5.2019 sunnuntai IKM

TKMaster, Helsinki L1 L1+L2 joukkue L2 SM kilpailu J1 J1+J2 joukkue J2 kilpailu NU Av V Rs, alle21v. V YL Av V Rs, alle21v. V S1 Av V Rs S2 Av SM L S3 Av SM L S4Av SM VL
7.9.2019 lauantai GP

Vakita, Vantaa L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TF NU Av VL+Av10TL YL Av VL+Av10TF S1 Av VL+Av10TL S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
5.10.2019 lauantai 10T SM

Blue&White, Helsinki L1 L2 Avs J1 Av10T J2 Av10T NU Nu - S4 jouk YL kue SM S1 Av 10T S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
6.10.2019 sunnuntai 10T SM

Blue&White, Helsinki L1 L2 J1 J1 + J2 jouk J2 kue SM NU Av 10T YL Av 10T S1 S2 S3 S4
26.10.2019 lauantai GP

Step, Tampere L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TL NU Av VL+Av10TL YL Av VL+Av10TL S1 Av VL+Av10TL S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
9.11.2019 lauantai GP

HaveStep, Hamina L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TF NU Av VL+Av10TL YL Av VL+Av10TF S1 Av VL+Av10TL S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O
7.12.2019 lauantai GP

TelemarkTeam, Oulu L1 L2 J1 O-> J2 Av VL+Av10TF NU Av VL+Av10TF YL Av VL+Av10TF S1 Av VL+Av10TF S2 <-O S3 <<-O S4<<<-O

Kilpailu-sarakkeen värit :
- valkoinen, ilmoittautumispäivää ei ole julkaistu
- vihreä, ilmoittautuminen on avoinna
- keltainen, ilmoittautuminen päättyy tänään (25.4.2018)
- punainen, ilmoittautuminen on päättynyt, jälki-ilmoittautuminen saattaa olla mahdollista

Av = Avoin taitoluokka
V = Vakiotanssikilpailu
L = Latinalaistanssikilpailu
VL = Erilliset vakio- ja latinalaistanssikilpailut
10T = 10-tanssikilpailu
Vrs = V Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
Lrs = L Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
10Trs = 10T Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
VLp = VL valtakunnallinen pistekilpailu GP-kilpailutapahtuman yhteydessä

O-> = Osallistumisoikeus yhtä ylempään ikäsarjaan
<-O = Osallistumisoikeus yhtä alempaan ikäsarjaan
<<-O = Osallistumisoikeus yhtä tai kahta alempaan ikäsarjaan
<<<-O = Osallistumisoikeus yhtä, kahta tai kolmea alempaan ikäsarjaan
/ = Vaihtoehtoinen osallistumisoikeus
+ = Lisäksi osallistumisoikeus

Xvak = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain vakiotanssit
Xlat = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain latinalaistanssit

ek = Erilliskilpailu

lek: = Lasten erilliskilpailut:
= MMX2, MuksuMix 2, Lapsi 1, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= MMX4, MuksuMix 4, Lapsi 1, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= TT2, Tanssitähti 2, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)
= TT4, Tanssitähti 4, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)