Kilpailukalenteri

Kilpailukalenterin päivityshälytykset on tilattavissa omaan sähköpostiin jäsensivulta.

Kalenteriin päivitetään pääsääntöisesti vain kilpatanssi ja tanssiurheilukilpailu -tyyppiset tapahtumat.

Päivämäärä Ilmoittautuminen Kilpailun tyyppi ja järjestäjä Erillisluokat Lapsiluokat Junioriluokat Nuoriso Yleinen Senioriluokat
28.05.2022
lauantai
27.04.2022 - 16.05.2022 Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu & Sen
Tanssiurheiluseura Blue & White ry
Päivitetty viikon sisällä.
Erilliskilpailu L1 ek E D
L2 ek E D C
J1 D B
J2 C Av
Nu B-A Yl C B-A S1 C B-A
S2 C B-A
S3 C B-A
S4 C B-A
11.06.2022
lauantai
Rock'n'swing -tanssien SM-kilpailu, Comets, Helsinki
Rock'n'Swing Dance Club Comets ry
03.09.2022
lauantai
PERUUTETTU Vakio- ja latinalaistanssien GP-kilpailu, Botafog
Botafogo ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
03.09.2022
lauantai
20.11.2021 - 20.08.2022 Vakio- ja latinalaistanssien GP-kilpailut, TK Master, Helsin
Tanssiklubi Master ry
L2 E J2 Av Nu Av Yl Av S1 E Av
S2 D
04.09.2022
sunnuntai
Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, Buumi DanceSport
Buumi DanceSport Helsinki ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D C
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D C
S2 E D
S3 E D
S4 E D
10.09.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, La'Team, Kaarina
Lá Team ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
17.09.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu & Sen
Tanssiurheiluseura Rolling ry
L2 C Av J1 C B
J2 C Av
Nu C B-A Yl C B-A S1 C B-A
S2 C B-A
S3 C B-A
S4 C B-A
24.09.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu, DCDi
DC Diamond ry
L2 Av J1 C
J2 C Av
Nu B-A Yl C B-A S1 C B-A
S2 C B-A
S3 C B-A
S4 C B-A
01.10.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu, Nick
Nick's Dancing ry
L2 C J1 C B
J2 C Av
Nu C B-A Yl C B-A S1 C B A
S2 B-A
S3 C B-A
01.10.2022
lauantai
FDO Aikuiset 2 ja 3 IKM 2022
Tyrnäväntie, Oulu, Suomi
02.10.2022
sunnuntai
Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, Cavalier, Järven
Cavalier ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
08.10.2022
lauantai
10-tanssin SM-kilpailu, Spiral, Tampere
Tanssiseura Spiral ry
J1 Av
J2 Av
Nu Av Yl Av S1 Av
15.10.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu & Sen
Dance Sport Club, DSC Oulu ry
L1 Av
L2 C Av
J1 C Av
J2 C Av
Nu C B-A Yl C B-A S1 C B-A
S2 C B-A
S3 C B-A
S4 C B-A
15.10.2022
lauantai
Rock'n'swing -tanssien GP, toistaiseksi ei järjestäjää
Rock'n'Swing Dance Club Comets ry
15.10.2022
lauantai
Rock'n'swing -tanssien GP, toistaiseksi ei järjestäjää
22.10.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu, Oike
Oikea Rytmi ry
L1 E
L2 E
J1 C
J2 C Av
Nu C B-A Yl C B A S1 E C
S2 D C B-A
S3 C B-A
S4 C
29.10.2022
lauantai
01.08.2022 - 15.10.2022 Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, Vakita, Vantaa
Vantaan Kilpatanssijat ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
05.11.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien GP-kilpailu, TelemarkTeam, Oulu
Telemark Team ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
06.11.2022
sunnuntai
Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, HeinolanTK, Hein
Heinolan Tanssikerho
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
12.11.2022
lauantai
Rock'n'swing -tanssien GP, Swing Team, Tampere
Tanssiseura Swing Team ry
13.11.2022
sunnuntai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu, Tans
TanssiDans ry
J1 C
J2 C B
Nu C B A Yl C B-A S1 C B-A
S2 C B-A
S3 C B-A
S4 C B-A
19.11.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, Quickstep, Vihti
Vihdin Quickstep r.y.
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
26.11.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien GP-kilpailu, Dance Team Tampere
Dance Team Tampere ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
27.11.2022
sunnuntai
Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, Swivel, Salo
Tanssiurheiluseura Swivel ry
L1 ek E D
L2 ek E D
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
03.12.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu, Bole
Tanssiurheiluseura Bolero ry
L1 E
L2 E
J1 E D C B
J2 D C B
Nu D C B-A Yl D C B-A S1 C B-A
S2 C B-A
S3 C B-A
S4 C B-A
10.12.2022
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien valtakunnallinen kilpailu & Sen
Tanssiklubi Master ry
L2 Av J1 C
J2 C B
Nu C B-A Yl C B-A S1 C B-A
S2 C B-A
S3 C B-A
S4 B-A
11.12.2022
sunnuntai
Vakio- ja latinalaistanssien seurakilpailu, DanceLine, Tampe
DanceLine ry
L1 ek E
L2 ek E D Av
J1 E D
J2 E D
Nu E D Yl E D S1 E D
S2 E D
S3 E D
S4 E D
21.01.2023
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien GP, Rolling, Vaasa
Tanssiurheiluseura Rolling ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
18.02.2023
lauantai
Latinalaistanssien SM, TKMaster, Helsinki
Tanssiklubi Master ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
18.03.2023
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien GP, DSC Oulu
Dance Sport Club, DSC Oulu ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
08.04.2023
lauantai
SIIRTYY Vakiotanssien SM
Botafogo ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
20.05.2023
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien IKM, Spiral, Tampere
Tanssiseura Spiral ry
L1 Av
L2 Av
J1 Av
J2 Av
Nu Av Yl Av S1 Av
S2 Av
S3 Av
21.05.2023
sunnuntai
Vakio- ja latinalaistanssien IKM, Spiral, Tampere
Tanssiseura Spiral ry
Nu Av Yl Av S2 Av
S3 Av
S4 Av
09.09.2023
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien GP, Blue&White, Helsinki
Tanssiurheiluseura Blue & White ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
07.10.2023
lauantai
10-tanssin SM, Nick's Dancing, Lahti
Nick's Dancing ry
J1 Av
J2 Av
Nu Av Yl Av S1 Av
04.11.2023
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien GP, Telemark Team, Oulu
Telemark Team ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av
09.12.2023
lauantai
Vakio- ja latinalaistanssien GP, Cavalier, Järvenpää
Cavalier ry
J2 Av Nu Av Yl Av S1 Av

Kilpailu-sarakkeen värit :
- valkoinen, ilmoittautumispäivää ei ole julkaistu
- vihreä, ilmoittautuminen on avoinna
- keltainen, ilmoittautuminen päättyy tänään (26.5.2022)
- punainen, ilmoittautuminen on päättynyt, jälki-ilmoittautuminen saattaa olla mahdollista

Av = Avoin taitoluokka
V = Vakiotanssikilpailu
L = Latinalaistanssikilpailu
VL = Erilliset vakio- ja latinalaistanssikilpailut
10T = 10-tanssikilpailu
Vrs = V Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
Lrs = L Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
10Trs = 10T Rising Star-kilpailu, rankinglistan 6 parasta eivät voi osallistua
VLp = VL valtakunnallinen pistekilpailu GP-kilpailutapahtuman yhteydessä

O-> = Osallistumisoikeus yhtä ylempään ikäsarjaan
<-O = Osallistumisoikeus yhtä alempaan ikäsarjaan
<<-O = Osallistumisoikeus yhtä tai kahta alempaan ikäsarjaan
<<<-O = Osallistumisoikeus yhtä, kahta tai kolmea alempaan ikäsarjaan
/ = Vaihtoehtoinen osallistumisoikeus
+ = Lisäksi osallistumisoikeus

Xvak = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain vakiotanssit
Xlat = Kyseisessä taitoluokassa (X) vain latinalaistanssit

ek = Erilliskilpailu

lek: = Lasten erilliskilpailut:
= MMX2, MuksuMix 2, Lapsi 1, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= MMX4, MuksuMix 4, Lapsi 1, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (myös tyttöparit)
= TT2, Tanssitähti 2, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 2-tanssin (v,c) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)
= TT4, Tanssitähti 4, Lapsi 1 tai Lapsi 2, 4-tanssin (v,q,c,j) erilliskilpailu (vain poika-tyttöparit)