Star allekirjoitti 28.4.2023 vuokrasopimuksen uusiin tiloihin Helsingin Konalassa osoitteessa Ristipellontie 14. Sali sijaitsee toisessa kerroksessa samassa rakennuksessa Fixuksen kanssa ja Motonettiä vastapäätä.

Muutto pyritään tekemään mahdollisimman pikaisesti siten, että vanhalla salilla viimeiset treenit ovat la.29.4. ja muuttoauto vie tavarat su.30.4. Heti vapun jälkeen aloitamme uudella salilla talkooporukan voimin salin tanssikuntoon laittamisen. Tilaa uudella salilla on noin 400 neliömetriä ja ns. iso tanssilattia on n. 250 neliötä, joten tilaa tanssia on suuren kilpalattian verran.

Salin valmistuttua tiedotamme asiasta lisää sekä järjestämme ”tuparit”, jonne kutsumme paitsi kaikki jäsenemme ja valmentajamme, myös muita sidosryhmiä.

Toimintamme jatkuu normaalisti viimeistään toukokuun lopussa vapaaharjoitusten ja kesäleirien ja -kurssien merkeissä.