DC Diamond aluekilpailun tulokset, Turku 15.4.2018

Frans ja Helmi tanssivat kirkkaaseen voittoon luokassaan Turussa.

Onnittelut Starin pareille, DC Diamond Turku, tanssiurheilukilpailu 15.4.2018

Juniori 1 E
1. Frans Jokipii / Helmi Käpyaho

Lapsi 2 D
5. Alvar Sabogal / Aada Väisänen

Seniori 2 D Vakiot
6. Heikki Virkkunen / Tarja Kalima

Seniori 2 D Latin
6. Heikki Virkkunen / Tarja Kalima

Seurakilpailut Blue & White Helsinki 8.4.2018

Viikonlopun seurakilpailussa Helsingissä mukana Starilta mahtavasti osallistujia, ohessa kilpailutuloksia.

Lapsi 1 E
5. Lenni Löytäinen – Inka Ämmälä

Lapsi II E
2. Elias Soini – Pihla Jaakola-Siimes
5. Miro Mäläskä – Kaisla Jaakola-Siimes

Juniori I E
1. Frans Jokipii – Helmi Käpyaho

Seniori III E Vakiotanssit
5. Hannu Antikainen – Anne Lossman

Seniori III E Latinalaistanssit
5. Hannu Antikainen – Anne Lossman

Soolokilpailuissa Starilta oli mukana myös upeasti osallistujia, Julia, Karita, Salla ja Jasmin.

Onnittelut kaikille mahtavista kilpailusuorituksista!

Kesäryhmät 2019

Starissa on kesällä 2019 tanssiryhmiä lapsille, aikuisille ja perheille.

Hinnat :
Teron ja Veeran ryhmät 40€/henkilö/kuukausi
Teron ja Veeran perheryhmä 60€/perhe
Veeran lasten kesäryhmät 40€/henkilö/kuukausi
Anskun ja Samin ryhmätunnit 15€/kerta/henkilö
Anskun ja Samin treenit 5€/kerta/henkilö
Motion creates art 40€/henkilö/kerta

Kesän aikataulu :
Toukokuu
Maanantaisin
17-18 Tanssiurheilun alkeiskurssi , Veera ja Tero
18-19 Tanssiurheilun jatkokurssi 1 , Veera ja Tero
19-20 Tanssiurheilun jatkokurssi 2 , Veera ja Tero
20-21 Latinalaistanssiharjoitteet , Tero

Kesäkuu
Maanantaisin
16-17 Perhetanssi , Veera ja Tero
17-18 Tanssiurheilun alkeiskurssi, Veera ja Tero
18-19 Tanssiurheilun jatkokurssi 1 , Veera ja Tero
19-20 Tanssiurheilun jatkokurssi 2 , Veera ja Tero
20-21 Latinalaistanssiharjoitteet , Tero

Keskiviikkoisin
13-14 Lasten ja juniorien ryhmätunti , Ansku
14-15 Lasten ja juniorien treeni , Ansku

Sunnuntaisin
16-17 Lasten kesäryhmä 3-6v , Veera
17-18 Lasten kesäryhmä 7-12v , Veera

 

Heinäkuu

Elokuu
Maanantaisin
17-18 Tanssiurheilun alkeiskurssi , Veera ja Tero
18-19 Tanssiurheilun jatkokurssi 1 , Veera ja Tero
19-20 Tanssiurheilun jatkokurssi 2 , Veera ja Tero
20-21 Vakiotanssiharjoitteet, Tero

Torstaisin
17-18 Lasten ja juniorien ryhmätunti , Sami
18-19 Lasten ja juniorien treeni , Sami

Ilmoittautumiset :
te**********@ta*************.fi
Tero välittää ilmoittautumiset valmentajille ja saatte niistä vahvistuksen erikseen.
Ryhmien ilmoittautumiset tulevat pian myös verkkosivumme ilmoittautumiskaavakkeeseen.

Tervetuloa tanssimaan kesällä 2019 !

Motion creates the art

Motion creates the art

Avoin workshop D-A luokan pareille kesällä 2018. Osallistuminen mahdollista myös ilman paria. Leiri sisältää kolme 60 minuutin ryhmätuntia. (Kehonhuolto, Vakiot, Lattarit)

17.6.18 klo 10.00-13.00
17.7.18 klo 17.00-20.00
24.7.18 klo 17.00-20.00

Opettajina: Jaak Vainomaa, Karri Rinne, Tiina Tulikallio
Hinta: 40€/henkilö/kerta
Paikka: Starin tanssisali Espoossa, Karakalliontie 10 espoo
Ilmoittautuminen: jaak.vainomaa () gmail.com

Tervetuloa mukaan!!!

25.3.2018 Kilpailutuloksia, Volta Helsinki

Kilpailutuloksia Helsingin kilpailusta 25.3.2018

Lapsi 2 E
4. Elias Soini / Pihla Jaakola-Siimes
6. Miro Mäläskä / Kaisla Jaakola-Siimes

Juniori 2 E
4. Toni Sundberg / Tia-Maria Hirvonen

Juniori 2 D
5. Arttu Salin / Aada Riihiaho

Juniori 2 B Vakiot
1. Miikka Ahonen / Sanni Ruutu

Juniori 2 B Latin
3. Miikka Ahonen / Sanni Ruutu

Seniori 4 B-A Latin
3. Pauli Salmenautio / Ritva Salmenautio

Onnittelut kilpailuihin osallistuneille pareille.

24.3.2018 Kilpailutuloksia Cavalier Järvenpää

Onnittelut Starilaisille hienoista tuloksista Järvenpäässä 24.3.2018

Lapsi 2 D
2. Alvar Sabogal / Aada Väisänen

Nuoriso C Vakiot
4. Lukas Ahokas / Veera Leinonen

Nuoriso C Latin
3. Lukas Ahokas / Veera Leinonen

Seniori 2 C-A Cup Latin
13. Teppo Tuomikoski / Paula Samuelsson

Seniori 3 C-A Cup Vakiot
23.-24. Jorma Pyy / Maaria Vesterinen
26.-28. Ahti Kotisaari / Mirja Gröhn

Seniori 3 C-A Cup Latin
22.-25. Ahti Kotisaari / Mirja Gröhn
22.-25. Jorma Pyy / Maaria Vesterinen

Seniori 4 C-A Cup Latin
4. Pauli Salmenautio / Ritva Salmenautio

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com