Koronapassi käyttöön Starin harjoituksissa

Koronapassi käyttöön Starin harjoituksissa

AVI:n ohjeiden mukaisesti Star on päättänyt ottaa käyttöön koronapassin kaikissa seuran harjoituksissa 7.12.2021 alkaen toistaiseksi. Passi tulee olla kaikilla 16 vuotta täyttäneillä, myös salilla yksityisesti harjoittelevilla.

Käytännössä koronapassi kysytään ryhmässä ensimmäisellä käyntikerralla (joko valmentaja tai muu Starilainen) ja sen jälkeen uusilta tulijoilta. Salilla ryhmätuntien ulkopuolella harjoittelevat (vapaaharkat ja yksityistunnit) varautuvat näyttämään koronapassin toisilleen. Myös vanhemmilta jotka tuovat lapsia harjoituksiin, kysytään passi, jos he tulevat sisälle saliin.

Ystävällisin terveisin, Tanssiklubi Star ry

(102 Posts)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *