Syksyn 2022 suunnittelu on meneillään ja ilmoittautuminen ryhmiin alkaa kesäkuun aikana. Ryhmät alkavat normaalitoimintansa ma.29.8.2022, jolloin koulujen salit avautuvat.

Jo ennen syksyn alkua järjestetään kesäleiri, 12.-14.8. Kisakallion Urheiluopistolla yhdessä kahden muun seuran kanssa. Sinne ilmoittautumiset alkavat, kunhan koko ohjelma tarkentuu. Jäsenille siitä tulee tietoa sähköpostitse.

Ryhmät ovat pääsääntöisesti kuten keväällä 2022 seuraavasti: (ikärajat ohjeellisia)

Tenavat ja lapset; 5-10v, latinoshow ja kilpatanssin alkeet, Veera Korpinen, ke. ja su.

Juniorit ja nuoriso; 10-18v, lattarit, Ansku Bergström to. ja vakiot Sami Helenius pe.

Aikuiset; SDA-peruskurssit ei kilpaileville, Tero Liljamo, su. Peruskurssi-uusi ryhmä, vak&lat, Sami Helenius, ma. Kilparyhmät, vakiot, Matti ja Tea Kantola, ma., lattarit, Helena Ahti-Hallberg, ke. Vakio ja lattari-tekniikka, Jaak Vainomaa, ti.

Lisäksi kauden 2022-2023 aikana lyhytkursseja vakio- ja lattari-kilpailijoille.

Tervetuloa mukaan.

Lisätietoja saa joko kotisivuiltamme tai sähköpostitse info ät tanssiklubistar.fi